8 Mart 2012 Perşembe

0 Grubu diyeti nasıl olmalı?

0 Grubu Diyeti Nasıl Olmalı?
Diyet 0:
0 grubu diyetin başarılı olabilmesi için yağsız ve kimyasal Madde içermeyen (dondurulmamış) kırmızı et, beyaz et ve balık yemelisiniz. 0 grubundakiler süt ve sütlü besinlere, diğer gruplardakiler kadar kolay alışamazlar.
Tahıl ürünleri, Ekmek ve taneli sebzeleri mümkün olduğu kadar az tüketirseniz kilo verebilirsiniz. Buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubuna dahil kişilerin kilo vermelerini engeller. Bu nedenle Buğday Unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor.
0 kan grubundaki kişilerin metabolizmaları düşük hızda çalışıyor olabilir. Tiroid Hormonu üretmekten başka bir görevi olmayan iyodun yeterli miktarda olmaması, 0 grubundaki kişilerin yediklerini yakmalarını zorlaştırıyor. İşte bu nedenle 0 kan grubuna dahil olanların bol bol deniz ürünleri, iyotlu Tuz, karaciğer, kırmızı et, ıspanak ve brokoli ile beslenmeleri öneriliyor.
Süt ve Yumurta Yok 0 grubuna dahil kişilerin midelerindeki Asit miktarı yüksek olduğu için eti kolayca sindirirler . Fakat midenizde fazla asitlenme olmasını önlemek için et Proteini tüketimini, sebze ve meyve yiyerek dengelemelisiniz.
0 grubuna dahil olanlar, süt ürünlerinden ve yumurtadan uzak durmalılar. Onların metabolizmaları ağır çalışır ve sütlü besinlerin de metabolizmayı yavaşlattığı biliniyor. Süt ve sütlü besinler, vücudun kalsiyum ihtiyacını giderirler. Vücudunuzda kalsiyum eksikliği olmaması için çeşitli haplarla kalsiyum ihtiyacınızı gidermelisiniz.
0 kan grubuna dahil olanlar için Sıvı yağlar tavsiye ediliyor. Sıvı yağlar, özellikle zeytinyağı önemli bir besin kaynağıdır. Mono doymamış yağları, özellikle zeytinyağını tercih ederseniz, kalp ve damar sağlığını da korumuş olursunuz. Bu yağın kandaki kolesterol miktarını da azalttığı biliniyor.

4 yorum:

 1. Teşekkürler
  https://islamguzelahlaktir.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Hocam yanlışınız var gibime geliyor doğal yollarla alınmayan kalsiyumu nasıl olurda yapay ve kimyassal ürünlerle yaladı etmemiz istenebilir allah her şeyi bizler için yaratmış bu sınırlamalarınızı tekrar gözden geçirseniz iyi olur bence kalsiyum kemik yapısının temeli neredeyse bunu ilaçla doğal gıdalarla alınacakken ilaçlara neden yönlendiriyorsunuz bu işde bir terslik var

  YanıtlaSil
 3. Hocam yanlışınız var gibime geliyor doğal yollarla alınmayan kalsiyumu nasıl olurda yapay ve kimyassal ürünlerle yaladı etmemiz istenebilir allah her şeyi bizler için yaratmış bu sınırlamalarınızı tekrar gözden geçirseniz iyi olur bence kalsiyum kemik yapısının temeli neredeyse bunu ilaçla doğal gıdalarla alınacakken ilaçlara neden yönlendiriyorsunuz bu işde bir terslik var

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler duadualar.blogspot.com

  YanıtlaSil